logo

Иван Иванов – спортист ₦ 1 на клуб „ Пауталия параспорт“

Създадена на 28 Декември 2012

През месец декември община Кюстендил провежда номинация за най – добрите спортисти през годината.

Церемонията по награждаването на спортист на 2012 година се провее на 21 декември в сладкарница „ Шампион“ , намираща се в спортен колплекс „ Осогово“.

Наред с класацията за 10 –те най добри спортисти на общината за 2012 година, бе направено класиране и на спортистите от клуб „ Пауталия параспор“.

За радост на всички домуващи от дом „ Ильо Войвода“ за спортист ₦ 1 клуба бе определен Иван Иванов. Той участва в лекоатлетически дисциплини – хвърляне на гюле. През месец октомври т.г. състезателите на клуб "Пауталия параспорт" Кюстендил спечелиха 5 медала от Държавното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Стара Загора. Иван Иванов зае второ място на диск и трето на гюле. За подготовката му основен дял има треньора Радослав Костов.

Проявената воля и последователност в тренировъчната му дейност – донесоха добрите резултати.